Na východ (a severovýchod)

Ještě, než se dobreme ke konci srpna a našemu rodinnému pobytu v Českém ráji, vzali jsme děti stanovat. S námi ještě dvě rodiny, takže o zábavu zvlášť pro ratolesti bylo postaráno. Vzali jsme to přes moje rodné město, kde byla s dětmi týden babička a my se přidali na víkend. Užili jsme si tam prázdné koupaliště (v jeden moment jsem měla padesátimetrový bazén opravdu jen sama pro sebe), což, jak se ukázalo, bylo poslední koupání naší dovolené. Děti se pobrouzdaly Divokou Orlicí, jako já za dětství. Jen pod ten splav se neodvážily zalézt.

20150725_18193620150725_182610A pak už jsme vyjeli směr Rozkoš. Tam jsem já byla naposledy někdy koncem osmdesátých let. Kupodivu se tam skoro nic nezměnilo, sociálky sice čistí několikrát denně, ale stejně vypadají jak tenkrát (až na jedny jediné nové). Stejně tak dětské hřiště a prolézačky, na které vzpomínáme z dětství (třeba takové ty koule z trubek). Bylo to zvláštně nostalgické. Rozkoš je krásná nádrž, bohužel dlouhodobě má problém se sinicemi, takže se tam v podstatě nedá skoro nikdy koupat. Což je určitě škoda, kvůli tomu sem jezdí daleko méně lidí a asi i kvůli tomu to tu vypadá stále tak děsně retro. Na druhé straně, aspoň se člověk netlačí s mnoha lidmi. A to, že se nemůžeme koupat, nás vlastně zas tak netrápilo, protože bylo vcelku chladno (což toto léto, kdy se převážně vaříme ve vlastní šťávě, zní docela zvláštně).

Kromě výletu do blízké České Skalice (Babiččino údolí jsme nestihli) jsme vyrazili do Náchoda a cestou po pevnostech.

Na zámek

2015-07-28 11.06.50

Pěchotní srub Březinka

Osada Polsko

K mé lítosti jsme nedošli až k Jiráskově chatě, ač jsme ji měli na dosah. Ale nějak se nám to protáhlo a potřebovali jsme se ještě spustit dolů, do Bělovsi, kde se čepovala minerálka. Kupodivu oproti vzpomínce mi docela chutnala, i když mi přišlo, že olizuju pumpu. Další naše cesty vedly kousek za hranice, do Polska, z čehož měl radost hlavně náš objevitel Mikeš, který sbírá nová místa, kde byl a zvlášť se mu líbí cizina. Stačí tak vyjet kousek za hranice a je spokojený.

Kudowa Zdrój

Kudowa hodně překvapila, příjemné lázeňské městečko.

 

 

Tady nám děti chytají oběd – pstruha.

Celkově to bylo docela fajn, zvlášť myslím, že děti si to užily. My tedy už po šesti nocích ve stanu řádně cítili záda, ale dalo se to. Vlastně bylo fajn, jak vyšlo počasí, tedy že bylo chladněji a dalo se tak ve stanech slušně spát, slunce nás nesežehlo. A vypadá to, že ani na nedostatek koupání tam si nemusíme stěžovat – vzhledem k současným teplotám. V kempu se snaží, co to jde, nám dospělým se třeba pouťové atrakce nelíbily, ale děti byly samozřejmě nadšené a pečlivě každý večer vybíraly, kterou dají (směly jednu denně). V oblíbenosti asi vyhrál aquazorbing a u Mika autokáry. Kromě toho si zahrály minigolf (podle mě zachovaný ještě z mých dětských let) a zašly si do letňáku na SpongeBoba. A my si zase posléze užili spaní v posteli více než kdy jindy 🙂

Reklamy

One comment on “Na východ (a severovýchod)

  1. avespasseri napsal:

    Do babiččina údolí jsme jezdívali s dcerou na kolách… to už je ale dávno 🙂 To se ještě vozívala na kole :-)))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s