Pro nejbližší týdny

Školní rok se prořítil jako šílený, přijde mi to jako minulý týden, co jsme usadili Toničku poprvé do školních lavic a ona už je pomalu druhačka. Školní rok končí a nám by měl nastat ten poklidnější čas prázdnin, což si trochu komplikujeme a zcela poklidný ho nenecháme.

Od dubna jedeme nějak rychle, zaplněné víkendy, pořád jsme někde, v květnu se k tomu přidaly konce kroužků, tudíž různé závody a vystoupení, ve škole taky stále nějaké akce, připadá mi, že jsme pořád v letu. Taky to Toně doběhlo. Když jsme byli s wuxiou v Ligurii, klekla s teplotou a total únavou, jeden den spala od půl 9 večer až do druhého dne skoro do 12. Pak jsme raději na další víkend zrušili naplánované náročnější akce a zůstali po delší době doma. Dokonce i Toni, která se normálně neustále hrne ven, to přivítala s nadšením a v podstatě celý víkend nevylezla z pyžama. Ono je to opravdu někdy potřeba. Zítra odjíždíme s dětmi do Caorle, na týden, vypadnout z procesů, vypnout, odpočívat. Mně je v tuhle chvíli snad i jedno, jestli jedeme do Itálie, nebo bychom se plácli někde v Čechách. Taky cítím, že mi to dojíždí a je potřeba zvolnit a tak trochu se zvodorovnit. Kindle už mám naplněný četbou a těším se. A jak jsem obvykle spíš neposeda, která potřebuje poznávat, teď zkusím zklidnit, zpomalit. Po dovolené v Řecku vím, že je to i pro duši skvělé. A navíc jsem toho před 14 dny viděla ažaž 🙂 Jedeme busem a děti jsou celé natěšené, že v něm budou nocovat, prostě dobrodrůžo.

Pak už vysvědčení, pár dní na Vysočině a poté děti na týdenní tábor. Pak se vydáváme na pár dní do Budapešti – Mikulášovo přání k desetinám, výlet do Budapešti hlavně do místí zoo na wombaty.

index

Ale i si projít Budapešť, s Mikešem je to fajn, protože je vcelku objevitel a rád poznává nová místa. Po návratu dáváme děti babičce, která s nimi jako každý rok odjíždí ke kamarádce do našeho rodného města. Toničku tam tentokrát bude mít rovnou 2 týdny (Mikuláš se po týdnu tam vydá na dvoutýdenní skautský tábor), protože v této době máme nasmlouvanou úpravu bytu. Jelikož nám doběhlo 6leté spoření, rozhodli jsme se nepromarnit příležitost a zvelebit koupelnu, záchod a kuchyň. Už hledání řemeslníků bylo napínavé. Měli jsme něco předdomluveno přes kamarády, ale to kvůli času nakonec neklaplo, takže došlo na vybírání, což bylo chvilkami až šokantní, neboť třeba suma, kterou nám hned první firma předložila, nám vyrazila dech. Naštěstí se ukázalo, že spíš přepálili oni. Nicméně, máme podepsáno, 25. července by měli naběhnout a bourat. A stavět, doufejme 🙂 Čeká nás vybírání kachlíků, podlah a tak a po dokončení jádra tvorba kuchyně, kterou už máme tak trochu přednavrženou, ale chce to ještě nápady. U nás toho moc nevymyslíme, kuchyň je malinká, bez okna, takže i kvůli světlu to bude nejspíš jen do elka, a kvůli financím si zase nemůžeme moc vyskakovat. Ale mně jde hlavně o praktičnost a víc úložných prostor, kterých teď moc nemáme. A chci myčku. A pračku přesunout do koupelny – to je vlastně ten nejhlavnější požadavek 🙂

Tak teď jen doufat, že vše klapne, aspoň co nejlépe to půjde, i co se času týče. Protože v podstatě necelý týden po plánovaném dokončení – tedy hlavně té koupelny – bychom měli odjíždět pod stan k Lužickým jezerům. A odsud po týdnu do Hrádku nad Nisou, odkud plánujeme projet Lužici, lužická města i v Německu a Polsku. Začínám si myslet, že kuchyně v tu dobu ještě nebude, ale asi mě to zas tak nepálí, nemíním se kvůli tomu stresovat. Hlavně aby na ni bylo vše připraveno a hotové to jádro, kuchyně už se nějak zvládne. Pevně v to doufám! Ještě nám tedy stále visí jeden týden s Toničkou, ale přinejhorším zůstane v Praze a s babičkou a wuxiou se o ni nějak prostřídáme. Bohužel jsem ji neukecala na tábor, kde by sice znala vedoucí (jednak z loňského tábora a jednak z lyžáku), ale nesehnali jsme k ní žádnou kámošku, takže se jí samotné nechtělo, což vlastně i chápu.

To je takové shrnutí aktuálního u nás a já jdu dumat o úchytech, policích, dlaždicích a možná i tapetách 🙂

 

Reklamy

5 comments on “Pro nejbližší týdny

  1. avespasseri napsal:

    Zvodorovnit, to je hezké :-))
    Hodně sil do přestaveb, to je vždycky o nervy….

  2. Sedmi napsal:

    Tyjo, tak to toho máte fakt dost… Těším se na report z Carole, taky teď hledám něco vhodného…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s